טלפון:

050-8662344

אי-מייל:

orlyfurman@orlyfurman.com

צרו קשר:

ממשיכה לציין את יום הולדתך, ואתה שנים כבר לא כאן..

 

י' נהרג שלושה ימים אחרי תאונת אופנוע בה היה מעורב. הוא תכנן להצטרף לחברתו ששהתה בחופשה בחו"ל, תוכנית שלא מומשה. היא מצידה ספרה את הימים עד שיגיע. טלפון מהוריה בישר לה, כי הוא נפגע, מאושפז בבית-חולים, כנראה שלא נשקפת סכנה לחייו, וחוץ מזה הכל בסדר. למחרת התקשרה אליהם להתעדכן, לא היה שינוי במצבו. כשצלצלה להורים שלו נאמר לה, כי בעצם אינם יודעים דבר. מחכים לנס. ר' מיהרה והתקשרה לחברת נסיעות להזמין לה כרטיס חזרה לארץ. מועד ההגעה המהיר ביותר היה כעבור שלושה ימים. כשהגיעה...היה כבר מאוחר מדי. אפילו את ההלוויה החמיצה. ל'שבעה' הגיעה כל יום. היא מצאה מכתב שהשאיר לה, להוריו, לקרובים לו ביותר.

 

מאז פטירתו היא מקפידה לפקוד את הקבר, לא מפספסת אף יום זיכרון. בתאריך הולדתו, היא עוזבת הכל, עבודה, לימודים, חברים, פגישות, מכינה לו מתנה, כותבת לו ברכה ונוסעת כמה שעות עד בית העלמין. בדרך היא בוכה. אף אחד לא רואה אותה. זה זמן הפורקן. לפעמים היא חולמת עליו. רצה אליו, מנסה להגיע אליו, אבל הבית שלו מתרחק ממנה. היא רצה ונופלת, ושוב צועקת לו שיחכה לה, נפצעת ומתעלמת מן הכאב, "י', חכה לי, אל תברח"...והוא נמוג. מתעוררת אל הגעגוע, אל החוסר, אל הזכרון, אל ההתמודדות היומיומית עם ה'אין'. בבית הקברות מניחה לו את המתנה, את הברכה, מחכה... וחוזרת כואבת לביתה.

 

הצעתי לה להשתחרר מן העול. ר' כבר שנים מיוסרת, אכולת כאב. חוששת שמא פגעה בו, אולי הוא ציפה שתגיע והיא איכזבה. אולי הוא כועס עליה. איך תוכל לפצות אותו ? המשא על הנשמה שלה היה כבד. משא אדיר של ייסורי מצפון, תסכול וחוסר אונים מצטבר. גם כעס לא חסר שם, הלקאה עצמית ותוכחה. ר' מעולם לא שחררה אותו.

 

היא נכנסה להרפיה עמוקה. כיוונתי לנשמתו של י', ביקשתי שיגיע לסגירת המעגל איתה. סבל מיותר שלה, סבל מיותר עבורו. הם נפגשו. קצב הנשימות של ר' הואץ. הפגישה המדהימה ריגשה אותה כל-כך. הוא ענה לה על כל שאלה שהפנתה אליו. כל-כך אוהב, כל-כך רגוע ושליו. לא כועס, לא מאוכזב, ידע שכך הדברים היו צריכים להיות. כואב לו שהיא סובלת. היא לא צריכה להביא לו מתנות. מה פתאום, בשביל מה ? הוא מבקש ממנה שתמשיך בחייה. שתפסיק להתייסר. אין על מה, ולא מתוך נימוס. אף פעם אחת לא כעס עליה, הוא לא ציפה שתגיע. הוא ידע שלא יפגשו. מגיע אליה בחלומות כדי שתבין שעליה להרפות ולשחרר אותו. היא סובלת, הוא מצטער. בבקשה שלא תכעס עליו. הוא לא רצה שתיפגע. בעצם ידע שזמנו קצר. לכן הכין את המכתבים מבעוד מועד. לא סתם. הוא ידע. ידיעה שבנשמה שלא יכול היה לחלוק עם אף אדם, אפילו לא איתה, אפילו שהיו קרובים בלב ובנפש. לעולם יהיו קרובים. היא בחייה הפיזיים והוא בחייו בעולמות אחרים. הם עוד יפגשו לכשיגיע זמנה, ועוד רחוק היום. הוא מבקש ממנה ליהנות ולחיות ולממש את עצמה, ולשמוח ולהקים משפחה, ולהיות מאושרת ומשוחררת. להיות היא עצמה שלמה. להפסיק לדאוג לכל העולם. יש לה את חייה שלה.

 

ר' יצאה מן ההרפיה. שתתה מים. "אני לא יכולה לדבר, אורלי. אני לא מבינה מה היה כאן. אני לא מאמינה. איך זה יכול להיות ? ואת יודעת מה מפליא אותי ? יש לי הרגשה כאילו ירדה לי מהלב לבנה. זו לא אבן, זה סלע. אני פתאום מצליחה לנשום. לא קשה לי. יש לי כאילו יותר מקום בנשמה. אני לא בדיוק יודעת להסביר, אבל קל לי. עד כדי כך אני מופתעת, כי לא ידעתי שהיה לי כבד. תחושה שסחבתי משקולות ובבת-אחת הן ירדו. המון תודה".

 

אחרי שבועיים היא הגיעה אלי לקליניקה. "אורלי, אני עוד המומה מהמפגש. ויחד עם זאת כל-כך הוקל לי. ניסיתי שוב לזמן את י', לא הצלחתי. ניסיתי כמה פעמים. לא הצלחתי." השבתי לה שמקומו אינו כאן איתנו. הוא חבר אליה כדי לשחרר אותה ולהשתחרר בעצמו. אי-אפשר כל פעם לזמן ולהיפגש עם נשמות שפרשו מעולם החיים וחיות בעולם שכולו טוב. שם מקומן. בחיים אחרים, בעולם שמעבר לכל הבנה אנושית שלנו. הן מגיעות אלינו לאירועים מיוחדים. הן מתקשרות איתנו בחלומות, מעבירות לנו מסרים. יודעות מה קורה איתנו, כאן בעולם החומר. מצטערות בכאבנו, שמחות בשמחתנו. ואנו נדרשים לחיים. להמשך. למימוש.

ר' הודתה לי. "אורלי, זו הייתה חוויה מרגשת,טעונה ומשחררת. תודה מקרב לב. ממש."

 

לתיאום פגישה אישית אתם מוזמנים לפנות:

050-8662344 |  orlyfurman@orlyfurman.com

ניתן להזמין גם תיקשור טלפוני.