טלפון:

050-8662344

אי-מייל:

orlyfurman@orlyfurman.com

צרו קשר:

זכיתי. דרך נוספת להתמודד עם אובדן

 

'היי, אח שלי, כיף...מה שלומך היום, חבר ? אצלי הכל בסדר. באמת, אין לך מה לדאוג. אתה לא דואג ? טוב, כוחו של הרגל להרגיע אותך ולומר לך שהכל בסדר. זוכר שהיית אתה מרגיע אותי ואומר ש"הכל בסוף יסתדר", וגם ש"הכל יהיה בזמן שלו" ? תקשיב, אני כל הזמן מצטט אותך. זה כל כך נכון.

אני חייב שתדע, שבדיוק היום, עברה חצי שנה מהיום שעזבת אותי, את א', את ההורים, את המשפחה. אותנו, החברים שלך.

אחי, אני אוהב אותך. אני מתרגש, כי החלטתי לכבוד היום הזה לשחרר אותך. אתה יודע שאני עקבי. בכל יום ראשון אני מתייצב כאן אצלך, לדווח לך על מה שעברנו כאן כולנו במהלך השבוע האחרון. בכלל שמתי לב שאתה כל הזמן איתי, או שאני כל הזמן איתך, לא יודע. אבל זה לא צריך להיות כך. אתה עברת לעולם אחר, קוראים לו עולם האמת, עולם שכולו טוב, מה זה משנה, אתה לא איתנו... אנחנו כאן, צריכים ללמוד להמשיך הלאה בחיים, בלעדיך. 

 

ביקשת ממני שאשמור על א'. אחי, לא הפקדת בידיי חפץ, אתה יודע. א' חברה שלך, אך בשל הנסיבות הפכנו להיות שלישייה. יחד בבית חולים איתך כל יום. מתעדכנים בטלפון לדעת מה מצבך בבוקר, בערב. כמה דם איבדת, וכמה מנות קיבלת, כמה ירדת במשקל, והאם אתה ביום שחור או לא. איך לשמח אותך, ומה להביא, ובכלל, לעבור איתך תקופה לא פשוטה עבור כולם. היא ישבה מצד אחד של המיטה ואני מן הצד השני. אתה במרכז. היא מלטפת לך את היד, ואני מתבונן ומעריך את המסירות שלה. דרוך לכל מילה שיוצאת מפיך, נכון בכל שנייה לעזור. אח שלי, אנחנו רק בני 21. מאיפה תעצומות הנפש שלי ? מעולם לא הכרתי את עצמי. לחשוב על הטיפול בך ברגעים קשים ונוראיים. אימך כבר לא יכלה לספוג את הדם שפרץ מכל מקום בפניך. מאין לקחתי אני את הביטחון הזה לטפל בך בסופה של דרך מייסרת וכואבת ? צחקת ש"האשמתי" אותך בכך שכשאשתחרר, אעשה פסיכומטרי אבל לא כדי ללמוד תכנות מחשבים, אלא רפואה. האמת, הוריי, משפחתי, החברים, כולם הרימו גבה. מה פתאום שאהיה רופא ? מה עם חיים מסודרים בחברת הייטק נחשבת ? כסף רב בבנק ? מהי הצדקנות הזו שפתאום מתדפקת על דלתי ? ולא, אחי, אני לא יכול ללמוד מחשבים.

 

למדתי על יכולת הנתינה שלי, על האנושיות הבלתי מתפשרת, על היכולת שלי לתפקד במצבים מחרידים באיזון ובשיקול דעת.

לא תאמין. אני הרגיש, הנעלב בקלות, הביישן, אני פתאום 'משחק רופא'. מתעניין במחלה, לומד עליה, צופה את ההידרדרות הנוראית, מטפל ומסייע, עוקב ומתרשם, מכין אותך לבאות ולא מאבד תקווה. הרי תכננו לרקוד בחתונות שלנו, לגדל את הילדים ביחד באותה סביבה. העתיד הפך להיות גורם חסר משמעות מבחינתך.

 

אני משחרר אותך ואותי, כדי להמשיך בחיי. כדי לבנות את עתידי. א' ואני בקשר כל הזמן. מצידי הייתי מעמיק אותו. לא שאני בשבילה תחליף, אבל אנחנו צריכים עוד זמן  לעשות את הסוויטש ' בראש. להבין שנאמנותנו כלפיך נשמרת, כך גם זכרונך. אני מקפיד לבקר את הוריך. כל כך מרגיש בבית. כל כך מרגיש רצוי ואהוב.

 

אחי, מה נהיה ? נראה לי שהתבגרתי במיליון שנה. החברות שלנו והקשר המיוחד גרמו לי להכיר אותי. גרמו לי להכיר בערכי. גרמו לי לאהוב את האישיות שגיליתי. ולך ? במה יצאת נשכר מהקשר בינינו ? אני יודע, אני לא שואל. כבר אמרת לי שבלעדי לא היית מצליח לשרוד את חצי שנת הגיהינום שעברת. שהיית מחכה לי כל יום כמו אוויר לנשימה. שלמדת ממני מהי חברות אמת ונתינה לשם נתינה. אז במבחן הזמן נותרו לי חיי כדי להיווכח בתגליות שלי. נותרו לי חיי כדי להעריך את הבריאות שלי. ניטלו ממך חייך אולי כי סיימת את הפרק לשמו באת ? עצוב לי, אתה חסר לי. היית משמעותי בחיי ותמיד תישאר החבר הטוב הקרוב הנצחי שלי. החבר שבזכות מחלתו בחרתי את דרכי בעתיד. החבר שבשל מחלתו גיליתי את עצמי.

תגיד, אתה פוגש שם מכרים ? אנחנו ניפגש מתישהו שם...? תחכה לי ? הבטחת שלנצח תזכור אותי. הבנתי שהנצח אינו דווקא שם, למעלה, הוא בכל מקום. גם אני בחיי שלי אזכור אותך תמיד. אומרים שחבר אמיתי הוא מלאך בדמות אדם, שנמצא שם בשבילך תמיד. קיבלת את נאמנותי, את ידידותי המוחלטת, קיבלת את נוכחותי. הנה אני מלאך. חחח. תפסיק, שלא תתבלבל, אתה עוד 'טרי' למעלה. כאן אני רק בחור שזכה בחייו להיות חבר אמיתי של החבר הכי טוב שלו בעולם. 

 

 מרגישים צורך לפרוק? מחכה לטלפון שלכם 050-8662344, יחד נתגבר על הקושי. אורלי.